מיד אחרי שהטרקטורים הרסו מהיסוד את מתחם "חמי יואב", ועוד באותו היום בו נחתמה העסקה, החל תהליך תכנון הפרויקט המורכב שיהפוך למלון הבוטיק "דרים איילנד", הריזורט המוביל בישראל הממוקם בשדה יואב שבדרום. תהליך התכנון היה מאתגר מאחר והוא כלל: בריכה חיצונית בשטח 300 מטר, 3 בריכות מקורות, 10 בריכות פרטיות בסוויטות המלון, 14 בריכות עיסוי פרטיות, 2 בריכות עיסוי ציבוריות, בריכת שחיה טיפולית, 4 בריכות זרמים ו-5 חדרי מכונות. משלב התכנון, השרטוטים וההקמה, כולל חיבור כלל המערכות הטכנולוגיות ועד להשלמת הבנייה הסופית, חלפו כ-13 חודשים בלבד. מהירות הביצוע נבעה מעבודה שוטפת וללא הפסקות. את התוצאה הסופית ניתן לראות כאן, אבל הנה הצצה לכלל שלבי הביצוע.

 

בריכת שחייה חיצונית בשטח 300 מטר עם כניסה לחדר מכונות תשתית והקמה של 2 חדרי מכונות (מתוך 5) לבריכות השחיה ובריכות העיסוי תהליך ריצוף בריכת השחייה החיצונית
לפני - תשתית והקמת בריכות שחיה בעלות קצה נעלם בסוויטות הפרטיות אחרי - בריכות שחיה בעלות קצה נעלם בסוויטות הפרטיות

העבודה חולקה למספר אזורים: מתחם מקורה, מתחם חיצוני וסוויטות פרטיות במלון: במתחם המקורה הוקמו 3 בריכות עיסוי המיועדות ל-7 רוחצים כל אחת, ו-3 בריכות ספא מחוממות: 1- בריכת זרמים הכוללת 4 עמדות שחיה נגד הזרם ואזור עיסוי מימי. 2- בריכת ספא עם 6 מיטות עשויות נירוסטה המוזנות על ידי 6 מפוחי אוויר רבי עוצמה ו-3- בריכת ספא עם מפלי מים עשויים נירוסטה מסוגים שונים ועוצמות שונות.   

במתחם החיצוני הקמנו בריכת שעשועים בצורה חופשית ובחיפוי פסיפס ירוק, בשטח של 300 מטר. הבריכה מחוממת לטמפרטורה של 40 מעלות במהלך כל השנה על ידי 4 משאבות חום ומוארת בעזרת 20 גופי תאורת לד. במרכז הבריכה שולבו 6 עמדות פיזור אוויר המוזנים על ידי 6 מפוחי אוויר. הבריכות בסוויטות האישיות במלון, שעוצבו עם קצה נעלם למראה רחב וגדול יותר, חוברו לחדר המכונות בעזרת עשרה קילומטר של צינורות שהותקנו ברחבי המתחם.  באדמת המתחם חוברו צינורות פוליאטילן בעלות אמידות ארוכת טווחתהליך התכנון כלל בין היתר גם התמודדות בירוקרטית מול הרשויות, תוך כדי שינויים תכנוניים שבוצעו במהלך הפרויקט. 

בבריכת הג'קוזי המקורה שולבה לראשונה בישראל מערכת סינון מתקדמת "Ultra Filtration" – המערכת פועלת על בסיס סוללת ממברנות שמקורן בענף הרפואה ומתפקדות בענף הבריכות לחיטוי וסינון מים. בצורה כזו, המערכת מסלקת חיידקים בגודל 0.03 מיקרון (לעומת 20 מיקרון בבריכות מבוססות סינון סטנדרטי). הסינון על גבי הממברנות מוביל לחיסכון רב בהפעלת המשאבות והחשמל ומאפשר רחצה במים נטולי חומרי חיטוי כימים כמו כלור או מלח.

כלל בריכות השחייה ובריכות העיסוי הינם חכמות ומחוברת למערכת בקרה ושליטה מרחוק. המערכת מאפשרת בקרה על חדרי המכונות והמשאבות, חיישני הצפה בחדר המכונות, צפייה ברמת ה-PH והכלור בכל רגע נתון ועד חצי שנה אחורה ומעקב אחר טמפרטורת המים. המערכת מאפשרת גם לשלוט בכיבוי והדלקה של תאורת הלד שפזורה בבריכות, לתפעול קל, נוח וחכם למפעילי מתחמי המים.

מפזרי אויר בקרקעית בריכת הג'קוזי
מפלי עיסוי בבריכת עיסוי מחוממת לטמפרטורת 40 מעלות
תשתית ראשונית לבריכות העיסוי
מבט מלמעלה על בריכות העיסוי המקורות
בריכת עיסוי עם מפלים וזרמים, בריכת עיסוי עם מיטות עיסוי אויר ובריכת עיסוי וג'קוזי
מבט מקרוב על בריכת העיסוי - תהליך חיפוי בפסיפס

אז מה היה לנו?

13 חודשי עבודה ללא הפסקות, 5 חדרי מכונות, 47 משאבות, 20 פילטרים, עשרה קילומטרים של צינורות, 110 ג'טים, אלפי קוב בטון, 700 קוב מים, אלפי מטרים של פסיפס, 150 עובדים בממוצע בכל יום עבודה - כל אלו יצרו את מלון הספא והריזורט המוביל בישראל. 

 

חיבור צינורות מבריכות שחיה פרטיות בסוויטות לחדר המכונות
מערכת בקרת כימיקלים, לוח חשמל ו-2 משאבות מינון לכלור וחומציות
צנרת מדויקת לבריכות שחייה ובריכות עיסוי
שיא הפעילות באחד מחדרי המכונות
צנרת פוליאטילן באדמת המתחם - עמידה לאורך שנים ומאפשרת פתירת בעיות עתידיות באופן נוח יותר