תכנון פארקי מים, מתקני שעשועים ומגלשות

gsb engineering מתמחה בתכנון וביצוע פארקי מים, לאחר שלקחה חלק ב-80 אחוזים מהפרויקטים בישראל. נלווה אתכם מאפיון פארק המים, בחירת המתקנים ובחירת היצרנים, על פי תוואי השטח, המיקום הגאוגרפי והתקציב. מחלקת התכנון תסייע בהקמת הפרויקט עם מגוון מתקנים כגון: בריכות שחייה בוגרים ופעוטות, מגלשות מים, מגלשות אבובים, בריכות גלים, מתקני גלישת גלים, משטחי התזה ומתקני מים הכוללים דמויות ואלמנטים לילדים ופעוטות. מחלקת התכנון מתמחה גם בהחלפת מגלשות ישנות בחדשות. הצוות מיומן בהטמעת מתקני מים חדשים תוך שילובם במתקנים קיימים לשדרוג הפארק הקיים. קבוצת gsb חברה בוועדת התקן המקומי למגלשות מים על סמך הניסיון העשיר שצברנו בענף, הכרת כלל המתקנים וצרכני הקצה. 

_______________________________________________________

gsb engineering לקחה חלק בתכנון והקמה של רוב פארקי מים בישראל ופארקי מים בחו"ל. דוגמאות לפרויקטים: פארק המים מימדיוןימית 2000, פארק המים שפיים, פארק המים החדש במודיעין, פארק מים אופקים, מגלשות מים לונה פארק תל אביב, מערכות מים בסופרלנד ועוד. 

תכנון פארקי מים, מתקני שעשועים ומגלשות

תכנון בריכות שחייה במרתפים

צוות gsb engineering מתכנן בריכות שחייה במרתפים פרטיים וציבוריים ברמות מורכבות שונות. אנו מתכננים בריכת שחייה במרתף גם כאשר המרתף כלל אינו קיים ויש צורך להקימו מאפס. תכנון בריכות שחייה במרתפים מצריך יכולות שיתמודדו עם מורכבות פרויקטים מסוג זה. לדוגמה: לחות מצטברת ומזיקה, ריחות לא נעימים, הפרדה משאר המבנה, רעש מחדר המכונות, עבודה בשטח מאתגר ושילוב המרתף עם חלקים נוספים של המבנה. כל אלו נבדקים מראש ומטופלים בעזרת מערכות טכנולוגיות ותכנוניות. לחות וריחות מטופלים על ידי מערכות אויר מתקדמות. הפרדה משאר המבנה ורעשים מטופלים על ידי תכנון בנייה אקוסטי. שילוב הבריכה עם אזורים אחרים בבית מתוכנן באופן כזה שתתקבל סינרגיה אסטטית ומקצועית בין בריכת השחייה למבנה.

דוגמאות לבריכות במרתפים: בריכה במגדל דירות, בריכת שחייה פרטית במרתף ירושלמי, בריכה טיפולית במרתף ועוד.

תכנון בריכות שחייה במרתפים

תכנון בריכות טיפוליות-לימודיות

gsb engineering מתמחה באפיון ותכנון בריכות שחייה טיפוליות-לימודיות. בריכת שחייה טיפולית נועדה לטיפולי הידרותרפיה, שחיית תינוקות, וואטסו (שיאצו מים), התעמלות במים למטופלים עם מוגבלות תנועה ומוגבלויות נוספות. בריכה שחייה טיפולית נדרשת לעמוד בתקני משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ורשויות נוספות. טרם תחילת תכנון הבריכה יש לבחון את התב"ע ואת האתר הייעודי -מידות ושטחים זמינים למבני עזר: חדרי מכונות וכימיקלים, מלתחות, שירותים, חדרי טיפולים, משרדים וחנייה. בריכה טיפולית מתאפיינת בתקנים רבים כשהמרכזי בהם נמצא דווקא מאחורי הקלעים – מערכת הסינון בחדר המכונות. על פי התקן, בריכה טיפולית נדרשת במחזורי סינון מלאים פעמיים בשעה (להשוואה: תקן הסינון לבריכה אולימפית דורש 6 מחזורי סינון ביום). עומק בריכה טיפולית ינוע בין 0.9 ל-1.40 מטרים. ניתן לקבוע עומק קבוע של 1.20 מטר. מערכת החימום תתוכנן לספק מים בטמפרטורה של בין  30 ל-34 מעלות.

דוגמאות לבריכות טיפוליות: בריכה טיפולית אורניתא, בריכה טיפולית אבן יהודהבריכה טיפולית במרתף ועוד. 

תכנון בריכות טיפוליות-לימודיות

תכנון בריכות שחייה אולימפיות

gsb engineering מתכננת בריכות שחייה אולימפיות וחצי אולימפיות העומדות בתקן Fina הבינלאומי. על פי התקן, אורך בריכת שחייה אולימפית עומד על 50 מטרים בדיוק, אף לא סנטימטר אחד פחות. הדיוק באורך הבריכה חייב להיות קפדני, שכן מתקיימות בבריכות אלו אימונים ותחרויות ספורט, גם אם לא באופן קבוע. רוחב הבריכה עומד על 25 מטרים, רוחב כל מסלול 2.5 מטרים וטמפרטורת מים של 25-28 מעלות צלזיוס. ניתן לתכנן ולהקים בריכת שחייה חצי אולימפית באורך 25 מטרים, ולהרחיבה על מנת לאפשר מסלולי שחייה נוספים. בריכת שחייה אולימפית מצריכה גם אבזור כנדרש הכולל: אדני זינוק למתחרים, תכנון אזור רדודים, שיפועים נכונים ותכנון ספיקות מים.

דוגמאות לבריכות אולימפיות: בריכת שחייה חצי אולימפית תקינה בעיר הבה"דים, בקאנטרי במגדלי תל אביב, בקיבוצים ובמתחמים ציבוריים נוספים

תכנון בריכות שחייה אולימפיות

תכנון בריכות שחייה על גגות

מחלקת התכנון של קבוצת gsb מתמחה בתכנון והקמה של בריכות שחייה על גגות בפרויקטים ציבוריים ופרטיים. הצבת בריכת שחייה על הגג פותרת במקרים רבים מגבלות מקום, אך יוצרת אילוצים אחרים. האילוץ המרכזי הוא מגבלת המשקל של הבריכה ושל המים בתוכה. המגבלה נפתרת בעזרת פתרונות הנדסיים וטכניים. ניתן לחזק את המבנה ו/או להשתמש בחומרים קלים כגון נירוסטה או פיברגלס. (לשם השוואה: משקל מבנה בריכת בטון – 1500 ק"ג למ"ר. משקל  מבנה בריכת פיברגלס או נירוסטה – 50 ק"ג למ"ר). תכנון בריכה על הגג  דורש חשיבה שונה על סביבת הבריכה: בידוד אקוסטי לחדר המכונות וסביבת בריכה נוחה לכניסה ויציאה מהבריכה תוך מקסום הנוף האזורי. יש חשיבות גם למעקות הבטיחות – בריכת השחייה תמוקם במרחק ממעקה הבטיחות או לחילופין נגביה את המעקה. כיסוי חשמלי לבריכה – במידה ואין אילוצי מקום או אילוצי מזג אויר.

דוגמאות לבריכות על גגות: פנטהאוז תל אביבי בקומה 30, בריכת אינפיניטי מול העיר העתיקה בירושליםבריכת שחייה על גג משולבת עם ג'קוזי בנוי, בריכת גלישה על הגג ועוד. 

תכנון בריכות שחייה על גגות

תכנון בריכות שחייה בחצר

gsb engineering מתכננת בריכות שחייה בחצר בפרויקטים פרטיים וציבוריים רבים. תכנון בריכת שחייה בחצר פותר אילוצי משקל, לחות וריחות, בניגוד לבריכות שחייה בגגות ומרתפים. תכנון נכון של בריכה בחצר מאפשר ניצול של השמש המחממת את מי הבריכה ובכך נמנע שימוש קבוע במערכת חימום הבריכה וחוסך בצריכת החשמל. תכנון בריכה בגן מצריך גם חשיבה על פרטיות הרוחצים, במיוחד כאשר המבנה ממוקם סביב בניינים גבוהים. פתרונות לפרטיות: גדר אטומה, גדר חיה ו/או הצללה.

דוגמאות לבריכות בחצר: בריכת שחייה משותפת בבניין דירות, בריכת פעוטות, בריכה בחצר עם רצפה הידראוליתבריכה עם חלון תת מימי, בריכת שחייה עם מתחם ספא פרטי ועוד. 

תכנון בריכות שחייה בחצר

תכנון בריכות עיסוי ומתחמי ספא

המאפיין העיקרי של מתחמי ספא הוא מגוון בריכות העיסוי והמתקנים השונים לשלל שימושים. gsb engineering מתכננים בריכות עיסוי ומתחמי ספא הכוללים: ג'קוזי בנוי, סאונה יבשה, סאונה רטובה, חמאם, בריכות זרמים, בריכות עיסוי עם מגוון סוגי מפלי מים, ג'טים (זרמי מים), בבלרים (זרמי אויר), מיטות צפות ועוד שלל אביזרי עיסוי.  

דוגמאות לבריכות עיסוי ומתחמי ספא: מתחם דרים איילנד ריזורט ספא עם 20 בריכות מסוגים שונים, מתחם ספא במלון כנרת ומתחם ספא ביתי.

תכנון בריכות עיסוי ומתחמי ספא

תכנון בריכות נוי מוכלרות וטבעיות

בריכות נוי הן אטרקציית מים שונה ומלאת חן. gsb engineering מתכננת בריכות נוי מוכלרות ובריכות נוי טבעיות-אקולוגיות על פי דרישה ואפיון צרכי הלקוח והסביבה. בריכות נוי מוכלרות ובריכות נוי טבעיות דורשות תכנון שונה לאור הבדלי החיטוי ולתקני משרד הבריאות. בריכות נוי מוכלרות נדרשות לעמוד בתקנים כאשר ניתזים רסיסי מים על העוברים ושבים כתוצאה מרוחות. בריכות נוי טבעיות-אקולוגיות מורכבות מצמחיה ודגים ומבוססות על חיטוי בקטריאלי טבעי. בריכות נוי מוכלרות מעניקות למתחמי בילוי ומתחמי עסקים מראה אלגנטי, לעומת בריכות אקולוגיות המעניקות מראה טבעי בסביבה האורבנית. שתיהן יוצרות פכפוך מים נעים ואטרקציה לעוברים והשבים. 

דוגמאות לבריכות נוי מוכלרות וטבעיות: בריכת נוי מוכלרת במגדל W, בריכה טבעית בגן אירועים, בריכת נוי במגדלי יוקרה ועוד. 

תכנון בריכות נוי מוכלרות וטבעיות

תכנון בריכות שחייה במבנים לשימור

מחלקת התכנון gsb engineering מתמחה בתכנון והקמה של בריכות שחייה במבנים לשימור. צוות התכנון מתייחס למבנה לשימור כאל פרח מוגן שיש להתנהל עמו באופן שונה. למרות שקיימים מבנים לשימור ברמות שונות, כל מבנה מסוג זה, לרבות בריכת השחייה, תזדקק לחיזוקים הנדסיים. שיפוץ מבנה לשימור דורש סיוע של אדריכל שימור ועמידה בחוקי העזר של הרשות המקומית המשתנים באופן משמעותי מרשות לרשות. בריכת שחייה במבנה לשימור תעניק רובד נוסף ויוקרתי ותכנונה ישולב בקו העיצובי העתיק של המבנה.

דוגמאות לבריכות שחייה במבנים לשימור: 4 בריכות בקאנטרי במתחם שוק עלייה ת"א, בריכת זרמים בבניין לשימור ירושלמי, בריכת גג במבנה לשימור ועוד. 

תכנון בריכות שחייה במבנים לשימור

יצירת קשר

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ופניה. נא השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.